.: Domů :: Vyhledej :: Aktualizace :.
 
Menu
  
Konec podpory Windows XP Editace
Počasí
Kamery
Můj internet
Proč nejsem připojen přes síť TTNET ? :-)
Moje ip 34.201.11.222
Dostupnost
Jsme členy
Monitoring

počet přístupů: 890912
(z toho dnes 14)
On-line: 1

8.dubna 2014 skončila podpora systému Microsoft Windows XP

citace z webu microsoft :

Co znamená konec podpory Windows XP?

Microsoft poskytoval podporu pro Windows XP posledních 12 let. Ale teď už nastal čas, abychom spolu s našimi hardwarovými a softwarovými partnery investovali prostředky do podpory novějších technologií, což nám umožní dál nabízet skvělé nové možnosti a prostředí.
V důsledku toho už od 8. dubna 2014 nebude dostupná technická podpora pro Windows XP, včetně automatických aktualizací, které pomáhají chránit váš počítač. Microsoft k tomuto datu taky přestane v systému Windows XP nabízet ke stažení program Microsoft Security Essentials. (Pokud už máte program Microsoft Security Essentials nainstalovaný, budete po omezenou dobu dál dostávat aktualizace s antimalwarovými signaturami. To ale neznamená, že váš počítač bude v bezpečí, protože Microsoft už nebude poskytovat aktualizace zabezpečení, které pomáhají chránit váš počítač.)
Pokud budete Windows XP dál používat i po ukončení podpory, bude váš počítač fungovat, ale bude zranitelnější vůči bezpečnostním hrozbám a virům. Čím dál víc výrobců softwaru a hardwaru bude optimalizovat svoji nabídku pro novější verze Windows, a proto můžete očekávat, že narazíte na větší počet aplikací a zařízení, které ve Windows XP nebudou fungovat.

konec citace

Co můžu jako uživatel dělat?

Možnosti jsou v podstatě tři:

  1. Nebudu dělat nic. Budu dál používat systém Windows XP s tím omezením že nebude aktualizovaný. V tom případě doporučujeme opatřit ho aktualizovaným antivirovým programem a výhledově přemýšlet o řešení 2/ nebo 3/
  2. Nechám si nainstalovat systém Linux. Toto řešení je nejlevnějším, protože nebude nutné přidávat paměti a měnit komponenty. Linux je zdarma a nepotřebuje antivirový program (nejsou v něm viry). Omezením bude, že některé programy, které jsou jen pro windows, nepůjdou instalovat. Většina programů však bude zdarma a to i takové jako je balík Office (Open Office a pod.)
  3. Nechám si nainstalovat Windows 7 nebo Windows 8 - 10. Jedná se o placený upgrade a většinou budete nuceni do počítače přidat pamět RAM aby systém nebyl pomalý. V některých případech upgrade nainstalovat nepůjde a bude nutné koupit nový počítač.

TTNET

 
© Všechna práva vyhrazena TTNET s.r.o. 2021, design TH SOFT 2009-21
   
created by Jiří Trojan 01/2009